Dřevěné hračky – tradice, která žije

Tradičním českým dárkem, který nestárne, je pro řadu rodin dřevěná hračka. Její hlavní předností je kromě nadčasovosti i odolnost, daná použitím kvalitního přírodního materiálu, a funkční design. Taková hračka pak odolá i těm nejmenším dětem.

Kvalitní surovina je pro výrobu exkluzivních hraček zásadní a proto si s touto přípravou dáváme  opravdu záležet. Dřevo je výhradně z českých lesů a před tím, než jde do výroby, se nechává 2-5 let zrát s následným dosoušením. Díky tomuto postupu výroby jsou naše hračky bez vedlejších tvarových změn, které jsou jinak u dřevěných produktů obvyklé. Naše společnost  se zabývá výrobou dřevěných hraček již od roku 1990 a tak máme v oboru již bohaté zkušenosti. Naše hračky jsou vyrobené v souladu s evropskou normou EN-71.

Mezi charakteristické vlastnosti dřevěných hraček patří zejména odolnost, bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Kvalitní hračky snesou i ty nejnáročnější hry a dětem tak nehrozí poranění o rozbité části. Dřevěné hračky tak vynikají nad ostatními zejména mimořádně vysokou životností. Není nic výjimečného, když si s nimi hrají ještě děti původně obdarovaných dětí. Výjimečnost dřevěných hraček tkví také v tom, že vykouzlí úsměv nejen na tvářích dětí, ale i dospělých, při vzpomínkách na své vlastní dětství. Jejich  vizuální provedení přímo láká k dalšímu použití. Stále častěji si je pořizují zákazníci jako originální dekorativní doplněk  interiéru, jehož koupí navíc podporují České tradiční výrobce a používání materiálu z Českých lesů, design TEDE - Tomáš Svoboda.

Příjemně strávený čas na stránce naší rodinné firmy Vám přeje Zdeněk Šikl