O nás  

Jak to tak v životě bývá , tak u zrodu nápadu vyrábět dřevěné hračky stála náhoda. 

   Po revoluci v roce 1990, když jsme zakládali naší truhlářskou dílnu jsme se zabývali truhlářskými pracemi ( okna, dveře, schody, atd.) Ze začátku jsme vše vyráběli na vypůjčených strojích v malé garáži. Během krátké doby jsme se také naučili a začali soustružit hodinová pouzdra, která jsou vysoce náročná na přesnost a stálost dřeva , to byla dobrá zkušenost pro další vývoj v oblasti hraček. Také v této porevoluční době jsme dostali první poptávku na výrobu komponentu a posléze i celých hraček. V tu dobu jsme dokázali ukázat typicky českou vlastnost a to šikovnost pro improvizaci, protože v tu dobu ještě nebyly stroje volně k dostání a se dřevem to bylo ještě horší. Přesto jsme v kvalitě obstáli a začali vyrábět první série hraček. 

   V nově postavené truhlářské dílně s 12 zaměstnanci po dobu 15-ti let jsme vyráběli hračky se zárukou nejvyšší kvality, pouze na export a to nejenom po Evropě, ale i do Japonska , Austrálie a USA. Také jsme vyráběli i speciální požadavky, například výrobu pokladniček(sněhulák) - (knik knack) pro světově známé studio PIXAR. Podotýkám vyráběli, protože z důsledků nesolventního obchodního partnera jsme museli radikálně omezit výrobu. 

   S odstupem času to vidíme a cítíme jinak a proto jsme se před časem rozhodli začít znovu tvořit krásné věci a dělat tím radost našim nejmenším. Stále chodí poptávky ze zahraničí, kde se hračky po dobu 15-ti let prodávaly a teď jim prostě chybí. Podle nových návrhů jsme připravili novou kolekci hraček pro rok 2010, nově se budou prodávat i v Čechách pod značkou ART-WT (Art Wooden Toys), tématicky jsme se zatím zaměřili na pohyb a to v pěti druzích odstrkávadel a pěti kasiček na spoření peněz. Na tuto kolekci už vlastníme atesty a předpokládám, že témata budeme do budoucna přidávat, jak tomu bylo již dříve o houpadla, svítidla a hodiny. Hračky jsou výsledkem dlouhodobé spolupráce s výtvarníkem Tomášem Svobodou.

   Jako zajímavost mohu říci, že u kasiček jsme vyvinuli funkční excentrický zámek, který již 15let používáme beze změn a stále splňuje veškeré požadavky, právě pro výrobu kasiček používáme celou dobu výhradně jenom nejkvalitnější a u nás nejdražší dřevo dub. Podobná zajímavost je u odstrkávadel, která jsou vyráběna z borovice, která má nádhernou kresbu a dřevo tím vynikne i po barevném moření. Naopak namáhané části jako kola jsou z javoru, na kolečka navlékáme červenou gumu, která v interiéru nešpiní podlahy a do koleček dáváme silikonová pouzdra, která i po mnoha letech používání zaručují tichý a lehký chod. Před touto vychytávkou totiž některá odstrkávadla po čase začala při jízdě pištět a vrzat. Tento problém nás už ale 15 let netíží.